Competition results

2018 April Competition
C Category Title Maker Place / Points
B People The Carver Tia Gray 28pts
B People Killing Time Curt Murray 28pts
B People Mardi Gras Participants Nancy Olds 28pts
B People Mt Little Pony Lisa Gray 27pts
B People Panning for Gold Lisa Gray 27pts
B People Gotta have a picture of that! Donnalee Hoelzen 27pts
B People The Release Danette Jessie 27pts
B People Big Dog vs Chicken Wings Curt Murray 23pts
B People Look Mom, a Parade Dave Halverson 23pts
B People We Love a Parade Gary Olds 22pts
B Creative Artesian Ice Sculpture Alan Miller 1st Place 36pts
B Creative My Pretty Bellflower Sonja Haske 2nd Place 35pts
B Creative Flower Cindy Hanson 3rd Place 35pts
B Creative Reiner Cyndy Thorn Hon. Mention 32pts
B Creative Jumping Jellyfish Lisa Gray Hon. Mention 31pts
B Creative Old Boots and Glove Tia Gray 31pts
B Creative Eagle Feeding Time Alan Miller 31pts
B Creative Carolina Pinecone 2 Kathy Landsinger 30pts
B Creative Spring Gems Paula Clements 27pts
B Creative Ready for tomorrows hand! Danette Jessie 26pts
2018 March Competition
C Category Title Maker Place / Points
A Open stuck in a link Mike Hanson 1st Place 40pts
A Open Roadside Find Debbie Abraham 2nd Place 37pts
A Open Blue Martini Splash Kristi Olson 3rd Place 37pts
A Open Badlands National Park Brian Narveson Hon. Mention 36pts
A Open Bright-eyed beggar Paul Abraham Hon. Mention 36pts
A Open Open Water Katie Weisbecker Hon. Mention 34pts
A Open Hazy Sunday Phil Addis Hon. Mention 34pts
A Open Door County Watercolor Debbie Abraham Hon. Mention 34pts
A Open Black-tailed Prairie Dog Al Sheldon 33pts
A Open The Puddles of Spring Phyllis Feiock 33pts
A Open Frost in Space Rachel Teske 32pts
A Open Strange Visitor Brian Narveson 32pts
A Open Rustic Reflection Katie Weisbecker 32pts
A Open Opossum Al Sheldon 31pts
A Open lunchtime Mike Hanson 31pts
A Open Abandoned Church David Skoog 31pts
A Open Beach Log Shadows Bob Mueller Voted Acc. 30pts
A Open Yellow Rose Doyle Gates 29pts
A Open The 4th David Skoog 29pts
A Open Frozen In Mike Earley 27pts
A Open Sunburst Sunflower Phil Addis 26pts
A Challenge Patterns in Ice Brandon Wanke 1st Place 34pts
A Challenge Thin Ice Mike Earley 2nd Place 33pts
A Challenge Creek Ice Kristi Olson 3rd Place 33pts
A Challenge Puddle Ice John Zoerb Hon. Mention 33pts
A Challenge Art in Nature Shirley Gates Hon. Mention 32pts
A Challenge After an Icy Rain Rachel Teske Hon. Mention 32pts
A Challenge Ice Labyrinth Bob Mueller 32pts
A Challenge Ice on Water Shirley Gates 30pts
A Challenge Jeweled Ice Wanda Finn 30pts

Pages