Competition results

2019 January Competition
C Category Title Maker Place / Points
A Challenge Reflecting Father and Son Wanda Finn 28pts
A Color prints Shrine childrens graves John Zoerb 1st Place 39pts
A Color prints Marooned Kelly Retzlaff-... 2nd Place 38pts
A Color prints Winter in Gavin Coulee Doyle Gates 3rd Place 38pts
A Color prints Little House Kristi Olson Hon. Mention 37pts
A Color prints Itchy Nose Phyllis Feiock Hon. Mention 36pts
A Color prints Norskedalen Kristi Olson Hon. Mention 36pts
A Color prints Three Snowmen Brandon Wanke Hon. Mention 35pts
A Color prints Monet's Garden and House Brian Narveson Voted Acc. 34pts
A Color prints Buck deer in sunset John Zoerb Voted Acc. 34pts
A Color prints Butterfly #3 Eileen Roesler 34pts
A Color prints The Old Shed Shirley Gates 32pts
A Color prints High Falls on Pigeon River Brian Narveson 32pts
A Color prints Golden Gate Brandon Wanke 32pts
A Color prints Home on the Range Tia Gray 32pts
A Color prints The Old Farmstead Doyle Gates 31pts
A Color prints Summer Drive Shirley Gates 31pts
A Color prints Double Begonia Eileen Roesler 31pts
A Creative Pink Masterpiece Brian Narveson 1st Place 42pts
A Creative Daffodil Shirley Gates 2nd Place 40pts
A Creative Spools of Thread Kristi Olson 3rd Place 39pts
A Creative Winter Milkweed Sue Retzlaff Hon. Mention 39pts
A Creative Painted Dahlia Sonja Haske Hon. Mention 38pts
A Creative Mohawk On The Move Kelly Retzlaff-... Hon. Mention 36pts
A Creative Field Road Kristi Olson 35pts
A Creative Blue Christmas Brandon Wanke 33pts
A Creative City Reflections Brandon Wanke 33pts
A Creative Green Peony and Bee Eileen Roesler 32pts
A Creative '38 Chevy Doyle Gates 31pts
A Creative Drama Llama Tia Gray 29pts
A Creative Black Hole John Zoerb 28pts
A Creative Weather Daniel McKenzie 28pts
B Nature Waiting for Spring Doug Darelius 1st Place 37pts
B Nature Seagull Cindy Hanson 2nd Place 36pts
B Nature Morning swim Dave Halverson 3rd Place 33pts
B Nature Broad Chested Hawk John McCormack Hon. Mention 32pts
B Nature Side by Side Doug Darelius Hon. Mention 29pts
B Nature Poplar on Fort Rigley Ridge Cyndy Thorn 28pts
B Nature Grass in Bloom Cyndy Thorn 26pts
B Nature Fall Flora Paula Clements 25pts
B Nature Walk this Way Paula Clements 25pts
B Nature A bee's delight Donnalee Hoelzen 23pts
B Challenge Serenity Dave Halverson 25pts
B Color prints Common Loon John McCormack Acceptance 37pts
B Color prints Elephant Ear Lisa Gray Acceptance 36pts
B Color prints The big top Dave Halverson Acceptance 33pts
B Color prints Did you hear that? John McCormack Acceptance 31pts
B Creative flowers Cindy Hanson 1st Place 37pts
B Creative Muscle Glow Danette Jessie 2nd Place 36pts
B Creative Flower Lisa Gray 3rd Place 31pts

Pages